×

Boasson Hagen do zmage, Froome ostaja v rumenem

Boasson Hagen do zmage

Današnjo najdaljšo, 222,5 kilometrsko etapo dirke po Franciji od  Embruna do Salon De Provence je po dolgem pobegu osvojil Norvežan Edvald Boasson Hagen (Dimension Data). Tako je ekipa Marka Cavendisha po njegovem odstopu prišla do tako želene zmage.

30-letni norveški državni prvak v kronometru Boasson Hagen je po letu 2011, ko je osvojil 6. in 17. etapo, ponovno prišel do etapne zmage. Bil je del ubežne skupine, tri kilometre pred ciljem pa je uspel narediti prednost v grupi ubežnikov in ostal v ospredju šest sekund vse do cilja.

Drugi je bil Nemec Nikias Arndt (Team Sunweb), tretji pa Belgijec Jens Keukeleire (ORICA-Scott).

V rumenem ostaja Chris Froome (Team Sky), ki ima 23 sekund prednosti pred Francozom Romainom Bardetom (AG2R La Mondiale) in tretje uvrščenim Kolumbijcem Rigobertom Uranom (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team).

Še dve etapi sta pred kolesarji, kronometer v Marseillu, kjer bo ponovno eden od favoritov slovenski junak Primož Roglič (Lotto NL-Jumbo), nato pa sledi zadnja etapa v Parizu. Danes je Roglič etapo končal varno v glavini, tako kot tudi ostali slovenski kolesarji.

Vodilni v točkovanju osvojenih gorskih ciljev je junak 18. etape Francoz Warren Barguil (Team Sunweb), belo majico ima Simon Yates (ORICA-Scott) in zeleno Michael Matthews (Team Sunweb), ki je po  Robbiju McEwenu in Badenu Cooku tretji Avstralec, ki bo po vsej verjetnosti ostal v zelenem.

Objavljeno: 21.07.2017