×

Predzadnjo etapo Gree-Tour of Guangxi dobil Mezgečev klubski kolega

Luka Mezgec

Predzadnja etapa dirke Gree-Tour of Guangxi od  Liuzhouja do Guilin, dolga 212.2 kilometrov, je bila ponovno deževna.

Zmago je po dveh uvrstitvah v prvo deseterico osvojil evropski prvak, član ekipe Mitchelton-Scott, Matteo Trentin, ki je bil najhitrejši v šprintu večje skupine kolesarjev. Drugo mesto je osvojil Pascal Ackermann (Pascal BORA - hansgrohe), tretje pa Jasper Stuyven (Trek - Segafredo).

Ponovno je bilo v etapi nekaj pobegov, pričakovano pa se je za zmago pomerila večja skupina kolesarjev. Jan Polanc je etapo končal na 60. mestu, dve mesti za njim pa je v cilj prišel Luka Mezgec, ki se je lahko veselil etapne zmage klubskega kolega. Oba sta vila ciljem sicer vpletena v padec, ki pa ni vplival na rezultat. Pred njima je ciljno črto prečkal Tony Martin (Katusha - Alpecin), tudi eden od ubežnikov v etapi. Najbolj aktiven kolesar etape je bil Pascal Ackermann, sicer vodilni po točkah.

V skupnem seštevku je še vedno vodilni Gianni Moscon (Sky). Polanc ostaja na 11. mestu, Mezgec pa je sedaj 61.

Objavljeno: 20.10.2018