×

Bregar in Skubetova zmagovalca najdaljše trase, na krajši slavila oče in hči

Tek Trzin 2019

V Trzinu so se na sončno soboto tekači in tekačice pomerili na 21. teku Petra Levca SKIRCA. Zmago na desetkilometrski trasi sta osvojila Gašper Bregar in Nives Skube.

Teka v organizaciji Športnega društva Trzin se je udeležilo preko 250 tekačev in tekačic, ki so se pomerili na 10 ali 5 kilometrski razdalji, na otroški razdalji in na teku s kužki.Tek šteje tudi za pokal Gorenjska, moj planet.

Deset kilometrska srednje zahtevna trasa je potekala po gozdnih poteh do spodnjega Dobena, nato do Mengeškega bajerja ter naprej mimo lovske koče po ravnini proti Trzinu. Nato so se tekači mimo grajske cerkve in gradu Jable vrnili nazaj v cilj. Premagati so morali 200 metrov višinske razlike.

Gašper Bregar

Gašper Bregar (GLEDRING - WITHCAR) je zmago osvojil že četrtič, je tudi rekorder proge. V cilj je prišel s časom 35:26.2 minut.

»Lepo vreme, dobra organizacija in fenomenalno vzdušje. Letos sem imel nekaj konkurence, prišla sta Peter Kastelic in Robert Kotnik, oba vrhunska slovenska tekača. Vedel sem, da je Dobeno moj teren, čakal nas je klanec in tam sem izkoristil svojo prednost. Meni bolj odgovarja tolpo vreme in višje temperature, preko 20 stopinj, zato mi je bilo tudi vreme pisano na kožo.«

Drugo mesto je osvojil Peter Kastelic (GiBit), tretje pa Robert Kotnik (Pizzeria špageterija Olivia).

Nives Skube

Med ženskami je bila najhitrejša Nives Skube (AD Olimpik) je s časom 44:58, ki je postavila 30. čas absolutno.

»Bilo je vroče. Trasa je bila zanimiva, ker je malo v breg, potem pa je kar nekaj spusta, zato moraš biti z glavo pri stvari. Meni sicer bolj ustrezajo ravninske trase, vreme in temperature pa so bile prav tako odlične.«

Drugo mesto je osvojila Marjeta Jerala (Let's dance), tretje pa Veronika Cencen.

Gregor Osolnik

Na 5. kilometrski trasi sta zmago osvojila oče in hči Gregor Osolnik (Ambrož team) in Lejla Osolnik. Osolnik je v cilj prišel v času 20:08.9 minut. Drugo mesto je osvojil Tilen Strmšek (Canifit Team), tretje pa Robert Iglič (ŠD Preserje pri Radomljah).

Lejla je za 5 kilometrsko razdaljo potrebovala 23:16.4 minut. Druga je bila Kristina Souidi in tretja Saša Črtalič.

Objavljeno: 20.04.2019