×

Padec Rogliča in izguba rožnate majice, Masnada do etapne zmage

Primož Roglič

V šesti etapi dirke po Italiji je na 34. kilometru dirke padel nosilec rožnate majice Primož Roglič, ki je s pomočjo ekipnih kolegov ujel glavnino.

Kolesarje je čakala 238 kilometrska etapa in kot je napovedal Roglič, je bil v etapi čas za ubežnike in prevzem rožnate majice. Pričakovano je bil selektiven 15-kilometrski vzpon druge kategorije na Coppa Casarinelle, ki jih je čakal po 205 kilometrih dirke.

Zmago v etapi je osvojil ubežnik Italijan Fausto Masnada (Androni Giocattoli – Sidermec), ki je prišel v cilj dobrih 7 minut pred glavnino. Drugo mesto je osvojil prav tako domačin Valerio Conti (UAE-Team Emirates), ki je povedal, da so se mu uresničile sanje.

V zadnjih metrih pred ciljem Conti ni imel moči za ciljni šprint in je boj prepustil Masnadi. Tretji je bil Španec José Joaquín Rojas (Movistar Team).

Conti je tako prevzel rožnato majico, kar pa za Rogliča ni tragedija, saj ga čakajo kraljevske etape in dva kronometra, kjer bo, kjer že tolikokrat, pokazal svoje mojstrstvo. Trenutno je skupno na 11. mestu z zaostankom 5:24 minut za vodilnim.

Za njim zaostajajo tudi ostali favoriti. Simon Yates je 13. (+5:59), Vincenzo Nibali 14. (6:03), Miguel Angel Lopez 15. (6:08), sledijo Majka, Mollema,…

Jan Polanc je skupno 30. (+7:03), Grega Bole pa 94. (+25:16).

Kljub zapori ceste morajo biti kolesarji ves čas pozorni.

Objavljeno: 16.05.2019