×

Rožnata majica Ekvadorcu, Roglič skupno drugi

Giro_14 stage

Drugo etapno zmago na dirki po Italiji je v 14. gorski etapi osvojil Ekvadorec Richard Carapaz (Movistar), ki je tudi novi vodilni v skupnem seštevku. Jan Polanc rožnate majice ni uspel zadržati.

»Majice ni bilo moč zadržati. V zadnji klanec se je naredila prevelika razlika, in nemogoče jih je bilo ujeti. S Contijem sva poskupala zmanjšati razliko, a vedel sem, da je zame preveč.«

14. etapa dirke po Italiji je bila dolga 131 kilometrov, kolesarje pa je čakalo pet vzponov s ciljem v Courmayeurju pod Mont Blancom. V etapi je bilo pričakovati spopad Rogliča (Jumbo Visma) in Vincenza Nibalija (Bahrain-Merida).

Že na prvem vzponu je napadel Simon Yates (Mitchelton-Scott), vendar je Roglič pokril njegov napad. Jan Polanc se je še uspel držati v skupini s favoriti, v ospredju pa je bila osmerica ubežnikov z nosilcem pikčaste majice Italijanom Giuliom Cicconejem (Trek - Segafredo), ki je osvojil še nekaj dodatnih točk.

Na tretjem vzponu so se ubežni osmerici pridružili še štirje kolesarji, ki pa jih je kmalu začela loviti glavnina. Tempo so diktirali v ekipi Jumbo Visma, ki so zaostanek ubežnikov zmanjšali na minuto in 40 sekund.

Najbolj zahtevni 10,5 kilometrski vzpon etape s povprečnim 9,8-odstotnim naklonom je bil usoden tudi za Polanca, ki je zaostal za glavnino. Nibali je poskusil z napadi, saj se je želel znebiti največjega tekmeca, a Roglič ni popustil. Nibalijev ekipni kolega Damiano Caruso je bil v ospredju skupine in dvigal tempo skupine, v kateri sta bila oba favorita, zato so eden za drugim ujeli ubežnike.

Giro 14. stage

Tri kilometre pred vrhom, ki mu je sledil dolg spust, je iz skupine devetih kolesarjev pobegnil Richard Carapaz (Movistar), ki je z odlično vožnjo osvojil zmago. Sledil mu je Yates, ki je v cilj prav tako prišel sam z zaostankom 1:32 za zmagovalcem, nato pa je sledila skupina z Nibalijem in Rogličem. Italijan  je v cilj pripel na tretjem mestu in si priboril štiri dodatne točke, za zmagovalcem pa je zaostal za 1:54 minuto, tako kot Roglič, ki je cilj prečkal osmi.

Polanc je za zmagovalcem zaostal za 7 minut in 41 sekund.

Richard Carapaz ima sedem sekund prednosti pred Rogličem in minuto in 47 sekund pred Nibalijem.

Jan Polanc je trenutno na 7. mestu z zaostankom 3:29.

Objavljeno: 25.05.2019