×

Dean Bratuš najhitrejši Slovenec na Livške ravne, zmaga Italijana

Livek

Dan po 19. etapi Gira, ki je potekala po slovenskih tleh, so se na trasi Kobarid - Livške ravne, imenovanem Dolina Soče – SiS izziv, pomerili tudi amaterski kolesarji. Najhitrejši je bil Italijan Andrea Calza (BIKE SHOP RACING).

Dirka, ki šteje za Pokal Slovenije, se je pričela v Kobaridu, kjer je tekmovalce z razliko od dneva prej pričakalo nekoliko bolj kislo vreme. Kljub temu se okoli 90 tekmovalcev ni ustrašilo izziva in se pognalo v boj za zmago na trasi z višinsko razliko 830 metrov na dolžini 11 kilometrov.

Livek

Za selekcijo je poskrbela prva trasa iz Idrskega do Livka s povprečno 10,5 odstotnim naklonom, drugi del od Livka do Livških ravn pa je nekoliko položnejši s povprečnim naklonom 8,4 odstotka.

Italijan Andrea Calza je že star znanec s slovenskih dirk in tudi tokrat ni imel konkurence. Do cilja je potreboval 30 minut in 55 sekund. Drugi je v cilj prišel njegov rojak Elia Carta (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE), kot tretji in prvi Slovenec pa Dean Bratuš (Tuš T.E.A.M.). V ženski konkurenci je bila najhitrejša Laura Šimenc, ki je pred tednom dni zmagala na zahtevni, 205 kilometrski izvedbi dirke Nove Colli s 3840 m višinske razlike.

Livek

Razvrstitev po kategorijah:

V kategoriji Ženske A je bila najhitrejša Laura Šimenc (TEAM DEROSA SANTINI), druga je bila Ema Pirš (ŠD TURBO M) in tretja Patricija Goričan (KK ROGLA).

V kategoriji Ženske B je prvo mesto osvojila Špela Škrajnar (GANESHA TEAM), druga je bila Ajda Opeka (KD BRANIK MARIBOR) in tretja Maja Cvirn Činku (KK JAN SPORT).

V kategoriji Ženske C je prvo mesto osvojila Nataša Kačičnik (KK ROGLA).

V kategoriji Ženske D je prvo mesto osvojila Jožefa Anžel (ŠD BAM.BI), druga je bila Ivica Rakoš (ŠD TURBO M) in tretja Dragica Habjan (KOLOKA).

V kategoriji Amaterji je zmagal Andrea Calza (BIKE SHOP RACING), drugi je bil Karli Petelin (ARCONT SELCE) in tretji Matija Podbersič (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE).

V kategoriji Master A je prvo mesto osvojil Kristijan Božnar (ŠD VITALGO.SI), drugi je bil Jernej Furlan (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE) in tretji Rok Laharnar (KK SOČA).

V kategoriji Master B je bil najhitrejši Marko Plank (KK POCINKOVALNICA CELJE), drugo mesto je osvojil Dejan Mavrič (KK SOČA) ter tretje Nejc Kurinčič (KK SOČA).

V kategoriji Master C je prvo mesto osvojil Dean Bratuš (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Iztok Dogša (GANESHA TEAM) in tretji Miha Štokelj (IZVIR VIPAVA).

V kategoriji Master D je zmagal Roberto Vidoni (SC COTTUR ASD), drugi je bil Jani Prešeren (TEAM BTS COMPANY) in tretji Grega Filipič (KD ALPE SIS).

V kategoriji Master E je bil najhitrejši Robert Likar (IZVIR VIPAVA), drugo mesto je osvojil Milko Volarič (KK SOČA) ter tretje Borut Vodopivec (KD BRDA DOBROVO).

V kategoriji Master F je zmagal Paolo Calza, drugi je bil Marko Danevčič (KD BRDA DOBROVO) in tretji Bruno Čibej (IZVIR VIPAVA).

V kategoriji Master G je prvo mesto osvojil Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Robert Mulej (KD BRDA DOBROVO) in tretji Tomislav Čuk (ŠD BAM.BI).

V kategoriji Master H je bil najhitrejši Marjan Čuden (TEAM BTS COMPANY), drugo mesto je osvojil Milivoj Papič (ŠD TURBO M) ter tretje Dragan Rakoš (ŠD TURBO M).

V kategoriji Master I je prvo mesto osvojil Zorko Cigoj (KD BRDA DOBROVO), drugi je bil Matej Mihovec (ŠD KOLOKA) in tretji Franc Hafner (ŠD BAM.BI).

V kategoriji Master J je zmagal Marko Saksida (KD BRDA DOBROVO).

V kategoriji Izven Konkurence je bil najhitrejši Elia Carta (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE), drugo mesto je osvojil Gal Jazbec (POGI TEAM UAE GENERALI) ter tretje Tadej Dogša (POGI TEAM UAE GENERALI).