×

Mihael Štajnar na državnem prvenstvu v ciklokrosu močnejši od Luke Mezgeca

CX DP

Kolesarsko društvo Melamin je v soboto v Trail centru Kočevje pripravilo državno prvenstvo v ciklokrosu. Med člani je v dvoboju Luke Mezgeca z aktualnim državnim prvakom Mihaelom Štajnarjem zmagal slednji in že drugo leto zapored ugnal profesionalnega kolesarja. Lani je premagal Tadeja Pogačarja.

Nekaj manj kot dvokilometrska proga po trasi XC Kočevje je bila zahtevna, kar se za državno prvenstvo tudi spodobi. Pred nekaj dnevi še precej blatna proga se je precej osušila, a kratki vzponi in spusti niso dopustili počitka. Kot prvi so se na progi pomerili dečki in deklice, sledile so kategorije, ki so se potegovale za naslove državnih prvakov.

Dirka članov, amaterjev in veteranov

Mihael Štajnar

Mihael Štajnar (MEBLOJOGI PROCONCRETE) med člani pred zadnjo dirko v letošnji ciklokros sezoni ostaja neporažen. Branilec naslova tokrat ni imel lahkega dela, saj se je državnega prvenstva udeležil tudi član svetovne serije Luka Mezgec (JAYCO ALULA), sicer državni prvak v ciklokrosu v sezoni 2017/18, ko mu je uspel dvojček, saj je istega leta naslov državnega prvaka osvojil tudi v olimpijskem krosu.

Luka Mezgec

Najmočnejša četverica na startni listi Štajnar, Mezgec, Grega Dimic (ENERGIJATEAM.COM) in Anže Ravbar (KK ADRIA MOBIL) je bila tudi na progi najhitrejša. Najbolje je pričel energetik, a sta ga že v prvem krogu prehitela Štajnar in Mezgec, ki sta bila enakovredna nasprotnika. Štajnar je bil sicer ves čas v ospredju, Mezgec mu je uspešno sledil. Odločilno prednost je Štajnar pridobil tri kroge pred koncem, ko je Mezgec prehitro pripeljal po spustu in padel ter izgubil možnost priključka. Kar nekaj časa je bilo tesno tudi v boju Dimica in Ravbarja za tretje mesto, a je slednji v zadnjih krogih popustil.

DP

Mihael Štajnar po zmagi in ubranitvi naslova državnega prvaka

Luka Mezgec o razpletu in prihajajoči sezoni:

Večina amaterskih kolesarjev ubranila naslove

DP

V zadnjem startu so se poleg članov pomerili tudi amaterji in veterani, kjer je bilo zaradi zahtevnega terena tudi nekaj odstopov. Naslove državnih prvakov so ubranili v kategoriji AMATERJI in MASTERS do 34 let Primož Obal (KK TROPOVCI), v kategoriji MASTERS od 40 – 44 let Jože Golob (TUŠ T.E.A.M.), v kategoriji MASTERS od 45 – 49 let Matej Dakskobler (KK PANTAL), v kategoriji MASTERS od 50 – 54 let Bojan Ločnikar (KD KNEŽJEGA MESTA CELJE), v kategoriji MASTERS od 55 – 59 let Iztok Kuret (KD ALPE SIS), v kategoriji MASTERS od 60 – 64 let Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.) in v kategoriji MASTERS od 65 – 69 let Marjan Čuden (TEAM BTS COMPANY). Novi državni prvaki so postali Nejc Pogačnik (VIRTUSLO) v kategoriji MASTERS od 35 – 39 let in v kategoriji MASTERS 70 + Ivan Kastelic (B.V.G. GULČ).

DP

DP

Dirka mladink in mladincev

DP

Gašper Štajnar

Drugi start je bil rezerviran za starejše in mlajše mladince in mladinke. Med starejšimi mladinci je naslov ubranil mlajši član zmagovalne ekipe Štajnar, Gašper (ADRIA MOBIL), ki je po tretjem krogu prehitel Filipa Utrankerja in vodstvo obdržal do cilja.

Gašper Štajnar po ubranitvi naslova:

Filip Utranker

Eva Terpin

Med mladinkami je bila najmočnejša Eva Terpin na gorskem kolesu, državna prvakinja pa je postala sicer drugouvrščena Maruša Tereza Šerkezi (obe KD RAJD). Tretja je v cilj prišla Meta Tancik (MISSER JUNIOR TEAM - ENERGIJA). Med mlajšimi mladinci je bil najhitrejši Maj Bohek (KK PERUTNINA PTUJ).

V torek, 26. decembra sledi zadnja ciklokros dirka, kjer bo nastopil tudi prvi kolesar sveta Tadej Pogačar (UAE EMIRATES).

DP

Prvi trije po kategorijah – zimska liga:

V kategoriji ČLANI (Licence ELITE in U23) je bil najhitrejši Mihael Štajnar (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE), drugo mesto je osvojil Luka Mezgec (TEAM JAYCO ALULA) ter tretje Gregor Dimic (ENERGIJATEAM.COM).

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI (MU19) je prvo mesto osvojil Gašper Štajnar (ADRIA MOBIL), drugi je bil Filip Utranker (KD CELJE - 2SIMPL) in tretji Tine Terpin (MBK ČRNI VRH).

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (MU17) je zmagal Maj Bohak (PERUTNINA PTUJ), drugi je bil Jaka Utranker (KD CELJE - 2SIMPL) in tretji Lenart Dejak (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE).

V kategoriji MLADINKE (WU19) je prvo mesto osvojila Eva Terpin, druga je bila Maruša Tereza Šerkezi (obe RAJD LJUBLJANA) in tretja Meta Tancik (MISSER JUNIOR TEAM - ENERGIJA).

V kategoriji DEKLICE (WU15) je prvo mesto osvojila Neža Utranker (KD CELJE - 2SIMPL), druga je bila Živa Bohak (PERUTNINA PTUJ) in tretja Klara PREGL (WOLF RACING TEAM).

V kategoriji Dečki A je prvo mesto osvojil Enej Bartolme (MTB TRAIL CENTER KOčEVJE), drugi je bil Miha Dakskobler (MBK ČRNI VRH) in tretji Gal Klun (POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji Dečki B je bil najhitrejši Svit Mesojedec, drugo mesto je osvojil Nejc Hrastar ter tretje Nal Cimprič Debevc (vsi MTB TRAIL CENTER KOČEVJE).

V kategoriji Dečki C je prvo mesto osvojil Bor Križan (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE), drugi je bil Nik Mori (POGI TEAM UAE GENERALI) in tretji Filip Toff (CALCIT BIKE TEAM).

V kategoriji AMATERJI in MASTERS do 34 let je zmagal Jan Arko (JB TEAM NOVO MESTO), drugi je bil Primož Obal (KK TROPOVCI) in tretji Gašper Grbec (KK POSTOJNA).

V kategoriji MASTERS od 35 – 39 let je bil najhitrejši Nejc Pogačnik (VIRTUSLO), drugo mesto je osvojil Matej Barbič ter tretje Miha Debeljak (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE).

V kategoriji MASTERS od 40 – 44 let je zmagal Jože Golob (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Tomaž Hrastar (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE) in tretji Tadej Lazar.
V kategoriji MASTERS od 45 – 49 let je prvo mesto osvojil Matej Dakskobler (KK PANTAL), drugi je bil Boštjan Ferjančič (IZVIR VIPAVA) in tretji Mitja Oter (KK POSTOJNA).

V kategoriji MASTERS od 50 – 54 let je bil najhitrejši Bojan Ločnikar (KD KNEŽJEGA MESTA CELJE), drugo mesto je osvojil Mitja Mori (GANESHA TEAM) ter tretje Boris Basta (BBK T-REX).

V kategoriji MASTERS od 55 – 59 let je prvo mesto osvojil Iztok Kuret (KD ALPE SIS), drugi je bil Lucjan Premrn (IZVIR VIPAVA) in tretji Franc Bajec (KK POSTOJNA).

V kategoriji MASTERS od 60 – 64 let je zmagal Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Tine Zupan (MTB KLUB KRANJ SCOTT TEAM) in tretji Martin Lapuh (KD ROG).

V kategoriji MASTERS od 65 – 69 let je bil najhitrejši Marjan Čuden (TEAM BTS COMPANY), drugo mesto je osvojil Milivoj Papič (ŠD TURBO M)

V kategoriji MASTERS 70 + je bil najhitrejši Ivan Kastelic (B.V.G. GULČ).