×

Bole pripeljal Colbrellija do zmage

V Belgiji so se na 57. izvedbi klasike De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne pomerili tudi slovenski kolesarji. Na startu so bili člani ekipe Bahrain Merida Pro Cycling Team Luka Pibernik, Grega Bole in David Per. Na dirki je bil s svojo ekipo CCC Sprandi Polkowice tudi Jan Tratnik.

Zadnja izmed spomladanskih klasik v Flandriji se je začela v mestu Leuven in končala v mestu Overijse. Že takoj na začetku je pet kolesarjev pobegnilo in naredilo dobrih 6 minut razlike. Razlika se je manjšala, ujeti pa so bili nekaj kilometrov pred ciljem.

Zmago je v šprintu skupine osmih kolesarjev osvojil Sonny Colbrelli, ki je v 4 urah, 44 minutah in 22-ih sekundah prišel v cilj 197 kilometrov dolge dirke. Odlično delo je opravil Grega Bole, ki je v zadnjih 10-ih kilometrih v pobegu pomagal Italijanu do zmage.

Lanski zmagovalec dirke Čeh Petr Vakoc (Quick-Step Floors) se je moral zadovoljiti z drugim mestom, Belgijec Tiesj Benoot (Lotto Soudal) pa je prišel do tretjega mesta.

Tratnik je v cilj prišel s 16 sekundami zaostanka na 35. mestu, Pibernik je končal na 42., Bole na 72. mestu, Per pa dirke ni končal.

Objavljeno: 12.04.2017