×

Tratnik etapo pred koncem tik za vodilnim

Tratnik

V tretji etapi dirke po Luksemburgu, s startom v Eschweilerju in ciljem v  Differdangu, dolgi 163,8 kilometrov, je Jan Tratnik osvojil 12. mesto.

V cilj je prišel v času zmagovalca in se s četrtega mesta v skupnem seštevku povzpel na drugo. Za vodilnim, Italijanom Andreo Pasqualonom (Wanty - Groupe Gobert) zaostaja za sedem sekund. Italijan je vodilno pozicijo prevzel od Nemca Alexandra Kriegerja (Leopard Pro Cycling), ki je sedaj tretji. Za Tratnikom zaostaja za 14 sekund.

Etapa je bila zelo hitra in polna napadov. Dva kilometra pred ciljem je napadel Belgijec Olivier Pardini (Differdange - Losch), ki pa prednosti ni uspel zadržati do cilja. V boj za zmago se je podalo 14 kolesarjev, med katerimi je bil tudi Tratnik.

V nedeljo bo na sporedu zadnja etapa, dolga 176 kilometrov.

Objavljeno: 02.06.2018