×

Roglič po drugi etapi ostaja vodilni

Primož Roglič

Zmago v drugi etapi dirke po Združenih arabskih emiratih je osvojil Kolumbijec Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates). Primož Roglič (Jumbo-Visma) je obdržal rdečo majico vodilnega.

Druga, ravninska etapa dirke je bila dolga 184. Etapo je krojil veter, v zaključnem delu pa so kolesarski vlaki v ospredje pripeljali svoje favorite. Za zmago se je Gaviria boril z Italijanom Elio Vivianijem (Deceuninck - Quick Step) in Avstralcem Calebom Ewanom (Lotto Soudal).

Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) je v cilj prišel na 38. mestu s časom zmagovalca, Jan Tratnik (Bahrain Merida) pa z zaostankom 51 sekund na 131. mestu.

Primož Roglič je etapo končal v glavnini in obdržal mesto vodilnega v skupnem seštevku. Po etapi je povedal:

"Danes so bile vetrovne razmere tipične za dirko tukaj. Bil sem v prvi skupini, vse se je izšlo po načrtu. Fantje so pokazali, da so močni, za kar se jim zahvaljujem. Naredili smo, kar smo nameravali."

V skupnem seštevku prva štiri mesta zasedajo člani ekipe Jumbo-Visma, saj je bila prva etapa ekipni kronometer, kjer je Rogličeva ekipa osvojila zmago. Prihodnje etape bodo pokazale tudi Rogličevo pripravljenost, saj je to njegova prva dirka sezone.

Objavljeno: 25.02.2019