×

Alaphilippe zmagovalec Strade Bianche, Pogačar 30.

Tadej Pogačar

Na 13. izvedbi enodnevne dirke Strade Bianche po toskanskih gričih je zmagal Francoz Julian Alaphilippe. Na dirki so se pomerili tudi Slovenci Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) in člani ekipe Bahrain Merida Grega Bole, Jan Tratnik in Luka Pibernik.

Strade Bianche je ena najbolj priljubljenih dirk v kolesarskem koledarju, kjer morajo kolesarji prevoziti  enajst makadamskih odsekov v dolžini 63 kilometrov, čudovita pokrajina Toskane pa privabi tudi številne navijače. Celotna dirka je dolga 184 kilometrov.

Za zmago sta se v ciljni ravnini na trgu Piazza del Campo v Sieni borila dva kolesarja, pri čemer je imel Francoz Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick Step) več moči in postal prvi francoski zmagovalec dirke. V cilj je prišel 2 sekundi pred Dancem Jakobom Fuglsangom (Astana Pro Team), ki je lovljenju ubežnika potrošil preveč moči, da bi se lahko boril za zmago. Tretje mesto je osvojil Nizozemec Wout van Aert, sicer trikratni svetovni prvak v ciklokrosu, ki se je v letošnjem letu pridružil ekipi Primoža Rogliča Team Jumbo-Visma.

Tadej Pogačar je dirko končal na 30. mestu (+8:04), na 37. mesto je prišel Jan Tratnik,  dve mesti za njim pa je v cilj prišel Luka Pibernik (oba +9:17). Tratnik je bil na začetku dirke nekaj časa v pobegu, a ga je glavnina hitro ujela.

Matej Mohorič, ki je na lanski izvedbi dirke končal na 11. mestu, se je letos zaradi poškodbe dirke ni udeležil.