×

Kittel najhitrejši na 4. etapi dirke po Algavu

Kittel najhitrejši na 4.etapi dirke

Na četrti etapi dirke po Agavu na Portugalskem so prišli do izraza sprinterji. Etapa je potekala od S. Brás de Alportela do Tavire, dolga je bila 194 kilometrov.

Med dirko je bilo nekaj pobegov, vendar pa je na koncu skozi cilj v času zmagovalca prišlo 12 kolesarjev. Le 5 sekund je za njimi prišla glavnina, kjer sta bila tudi Primož Roglič (Team LottoNL - Jumbo) in Kristijan Koren (Cannondale Pro Cycling Team). Uvrščena sta bila na 72. oz. 84. mesto.

Dirko je dobil Marcel Kittel (Etixx - Quick Step), ki je bil tudi favorit za zmago. Drugi je bil Wouter Wipper (Cannondale Pro Cycling), tretji pa Jens Debusschere (Lotto Soudal).

Andre Greipel (Lotto Soudal) je po dobrih 150 kilometrih vožnje v glavnini padel, vendar dirko nadaljeval, a jo končal v ozadju.

Kittel najhitrejši na 4.etapi..

V skupnem seštevku ostaja vodilni Tony Martin (Etixx - Quick Step). Za njim je s 4. sekundami zaostanka Thomas Geraint (Sky), tretji pa je Ion Izaggire (Movistar).

Primož Roglič ostaja šesti  z zaostankom 52-ih sekund. Kristijan Koren je v skupnem seštevku na 100. mestu.

Objavljeno: 20.02.2016