×

Roglič blestel na drugi dirki v barvah novega kluba

Roglič do tretjega mesta na Portugalskem

Naš kolesar Primož Roglič se z novo ekipo LottoNL Jumbo, ki se ji je pridružil v letošnji sezoni, kali na etapni dirki po Algarvu (42nd Volta ao Algarve em Bicicleta). Po nesrečnem padcu na dirki po Avstraliji, ki je bila hkrati njegov debi, je na drugi etapi  dirke dolžine 198,6 kilometrov pokazal svojo pripravljenost in dosegel odličen rezultat.

Start etape je bil v Lagoi, cilj pa se je zaključil na vzponu Alto da Fóia, Roglič pa je z odlično vožnjo končal na tretjem mestu. Najhitrejši je bil Luis Leon Sanchez (Astana), drugi pa Thomas Geraint (Sky). Nad Rogličem so bili navdušeni tudi člani njegove nove ekipe.

Po dirki je dal izjavo, ki je objavljena tudi na strani novega kluba:

»Danes sem dokazal, da lahko vozim na moč. Na dirki so najboljši kolesarji na svetu in brez težav sem lahko dirkal z njimi. To me veseli. Presenetilo me je, da sem za konec lahko ohranil toliko moči. Vedel sem, da sem dober, a ob meni so bili kolesarji kot sta Alberto Contador in Fabio Aru. Kljub temu nisem bil živčen. Ko se mi je ponudila priložnost, da dobim etapo, sem naredil vse, da bi mi to uspelo. Na žalost sta bila dva kolesarja hitrejša od mene.«

Roglič je po drugi etapi na tretjem mestu v skupni razvrstitvi. Pred njim sta zmagovalec in drugo uvrščeni druge etape, veliko pa si obeta od vožnje na čas, ki je na sporedu v petek.

Drugi Slovenec na dirki je Kristjan Koren (Cannondale Pro Cycling), ki je trenutno na 121. mestu v skupni razvrstitvi.