×

Gašper Katrašnik osmi v prvi etapi dirke po Avstriji

Dirka po Avstriji

Po včerajšnjem spektakularnem prologu na Kitzbüheler Hornu, ki ga je dobil Avstralec William Clarke (Drapac Professional Cycling) se je danes s skupinskim sprintom končala prva etapa dirke po Avstriji. V etapi od Innsbrucka do Salzburga sta prvo in drugo mesto osvojila Italijana. Najhitrejši je bil Nicola Ruffoni  iz ekipe Bardiani SCF, drugi pa Andrea Pasqualon (Team Roth). Tretje mesto je osvojil Francoz Yannick Martinez (Delko Marseille Provence KTM).

Najboljši slovenski kolesar je bil član Adrie Mobil Gašper Katrašnik na osmem mestu. Član Amplatz – BMC Jan Tratnik je etapo končal na 19., Andi Bajc pa na 22. mestu.

Današnji zmagovalec Nicola Ruffoni  je zaradi bonifikacij, ki jih je dobil na cilju prevzel vodstvo v skupni razvrstitvi.

Domen Novak je v cilj prišel v glavnini in zadržal skupno 12. mesto, ki si ga je včeraj z odlično vožnjo priboril na zahtevnem prologu.

Katrašnik je o današnjem osmem mestu povedal:

»Današnja etapa je bila zelo hitra, povprečna hitrost je bila skoraj 45 km/h. Veliko kolesarjev je imelo interes iti v beg, zato je beg uspel trem kolesarjem šele po 65 kilometrih dirkanja. V drugem delu so ubežnike lovili kolesarji ekipe Bardiani, ki so na koncu tudi dobili etapo. Meni so v zaključku po zadnjem klancu fantje pomagali do dobre pozicije za sprint in na koncu sem imel dovolj moči in dosegel osmo mesto.«

Tudi v drugi etapi pričakujemo obračun najboljših za skupno zmago, saj favoriti čakajo, da se karavana preseli v Alpe.  Na sporedu bo najdaljša etapa na dirki Mondsee – Steyr, dolga 194.3 km.

Objavljeno: 03.07.2016

Vir/avtor: Prijavim.se

Vir: Prijavim.se