×

Contador zmagovalec etapne dirke Vuelta a Burgos

Mezgec na dirki Vuelta a Burgos

V Španiji se je končala zadnja, peta etapa dirke Vuelta a Burgos. Na dirki sta bila tudi dva Slovenca, Luka Mezgec (ORICA-BikeExchange) in Grega Bole (Nippo - Vini Fantini).

V prvi etapi, dolgi 158 kilometrov, je Mezgec prišel na 9. mesto v času zmagovalca, Bole je bil 70. Slabih 11 kilometrov dolg skupinski kronometer v drugi etapi je ekipa Orica-BikeExchange končala na šestem mestu in ekipa Nippo - Vini Fantini na 14. mestu. V tretji etapi, dolgi 198 kilometrov, je Mezgec ponovno odlično odpeljal traso in zasedel 8. mesto, Bole je bil 102. Četrta etapa se je za Mezgeca končala s tremi sekundami zaostanka in 29. mestom, Bole pa je ponovno precej zaostal in končal na 133. mestu.

Pred zadnjo etapo je bil Mezgec na 19. mestu v skupnem seštevku, Bole pa 102.

Bole na dirki Vuela e Buros

Zadnja etapa je bila zahtevna gorska etapa, dolga 163 kilometrov. Bole in Mezgec sta jo končala skupaj, na 112. in 113. mestu.

V skupnem seštevku je zmagal Španec Alberto Contador (Tinkoff), ki je za sekundo premagal Nemca Bena Hermansa (BMC Racing Team) in Španca Sergia Pardilla (Caja Rural - Seguros RGA).

Mezgec je bil v skupnem seštevku 84. in Bole 117.

Objavljeno: 06.08.2016