×

Dominacija Mihaela Štajnarja na uvodni dirki ciklokrosa sezone 2023/24

Mihael Štajnar

V Straži pri Novem mestu je v nedeljo potekala prva dirka ciklokrosa za Pokal Slovenije v letošnji sezoni. Nastopilo je 108 tekmovalcev, kar je odlična popotnica za nadaljevanje sezone. Zmago v članski konkurenci je tako kot lani osvojil Mihael Štajnar, ki je bil nepremagljiv tudi v absolutni konkurenci.

V Športnem parku Breza v Straži pri Novem mestu je Kolesarsko društvo Sprint tako kot lani na prvi izvedbi pripravilo odlično traso, poleg naravnih začinjeno z nekaj umetnimi ovirami. Najprej so se pomerile najmlajše kategorije, nato mlajši in starejši mladinci ter ženske, kot zadnji pa so se na progo podali člani, amaterji in masterji.

CX Straža

CX

CX

Med člani je dirko najbolj suvereno pričel Mihael Štajnar (mebloJOGI - Pro Concrete), ki si je že v prvih krogih privozil dovolj veliko prednost in jo zadržal vse do cilja. Do odstopa zaradi zlomljenega sedežnega nosilca mu je sledil Matic Kranjec Žagar (Calcit Bike Team), tretje mesto pa sta si izmenjevala evropski prvak na cesti  Anže Ravbar (Adria Mobil), ki je prvič vozil med člani in najhitrejšii amater Primož Obal (KK Tropovci). Slednji je v zaključnih metrih moral priznati prednost mladega Dolenjca, ki ga v prihodnji sezoni čaka preskok v novoustanovljeno razvojno ekipo UAE Gen Z, kamor se podaja s kubskim kolegom Galom Glivarjem.

Novi izzivi so tudi pred lanskim zmagovalcem ciklokros pokala Mihaelom Štajnerjem, ki bo v prihodnji sezoni vozil za Cycling Team Kranj.

Primož Obal je odlično pripravljenost pokazal že na MTB vzponu na Ivanščico na Hrvaškem konec oktobra, veseli pa se tudi domače CX dirke v Tropovcih.

Vita Movrin

Med članicami je zmagala Hana Žumer (BTC City Ljubljana Scott), saj sta padec in poškodba kolena ustavila sicer vodilno Vito Movrin (Trinx Factory Team). Viti želimo čim hitrejše okrevanje.

Prvič je v kategoriji starejših mladincev nastopil Gašper Štajnar (Adria Mobil), ki bo tudi v prihodnji sezoni kombiniral dirkanje na cesti in v olimpijskem krosu. Proga lanskemu zmagovalcu dirke v Straži med mlajšimi mladinci tudi letos ni predstavljala težav, saj si je že v prvem krogu privozil nekaj prednosti.

Med mladinkami je bila najmočnejša Meta Tancik (Misser Junior Team - Energija), ki se je z gorskega kolesa brez posebnega treninga prestavila na ciklokros kolo in bila dva kroga hitrejša od sotekmovalk.

V letošnjem letu je tekmovalcev na ciklokros kolesih sicer več in vsi ti se bodo pomerili v pokalnem točkovanju. Prihodnja dirka bo 3. decembra v Tropovcih, sledita še državno prvenstvo v Kočevju in zaključna dirka v Ljubljani.

CX Straža

CX

CX

CX

CX

Prvi trije po kategorijah – zimska liga:

V kategoriji ČLANI (Licence ELITE in U23) je bil najhitrejši Mihael Štajnar (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE), drugo mesto je osvojil Anže Ravbar (KK ADRIA MOBIL) ter tretje Gregor Dimic (ENERGIJATEAM.COM).

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI (MU19) je prvo mesto osvojil Gašper Štajnar (ADRIA MOBIL (ADR)), drugi je bil Filip Utranker (KD CELJE - 2SIMPL) in tretji Tine Terpin (MBK ČRNI VRH).

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (MU17) je zmagal Maj Bohak (PERUTNINA PTUJ), drugi je bil Lenart Dejak (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE) in tretji Vanja Kuntarič Žibert (POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji ŽENSKE je prvo mesto osvojila Hana Žumer (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji MLADINKE (WU19) je prvo mesto osvojila Meta Tancik (MISSER JUNIOR TEAM - ENERGIJA), druga je bila Hana Jeromel (PERUTNINA PTUJ) in tretja Zoja Mesojedec (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE).

V kategoriji DEKLICE (WU15) je prvo mesto osvojila Neža Utranker (KD CELJE - 2SIMPL), druga je bila Kaja Adam (PERUTNINA PTUJ) in tretja Maša Žalig (KK TROPOVCI).

V kategoriji Dečki A je prvo mesto osvojil Enej Bartolme (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE), drugi je bil Urban Hvastija (POGI TEAM UAE GENERALI) in tretji Miha Dakskobler (MBK ČRNI VRH).

V kategoriji Dečki B je bil najhitrejši Svit Mesojedec, drugo mesto je osvojil Urban Dejak ter tretje Nal Cimprič Debevc (vsi MTB TRAIL CENTER KOČEVJE).

V kategoriji Dečki C je prvo mesto osvojil Bor Križan (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE), drugi je bil Filip Toff (CALCIT BIKE TEAM) in tretji Mark Pregl.

V kategoriji AMATERJI in MASTERS do 34 let je zmagal Primož Obal (KK TROPOVCI), drugi je bil Blaž Debevec (POGI TEAM UAE GENERALI) in tretji Gašper Grbec (KK POSTOJNA).

V kategoriji MASTERS od 35 – 39 let je bil najhitrejši Matjaž Černigoj (IZVIR VIPAVA), drugo mesto je osvojil Matej Barbič.

V kategoriji MASTERS od 40 – 44 let je bil najhitrejši Joze Golob (TUŠ T.E.A.M.), drugo mesto je osvojil Domagoj Milaković (BBK T-REX) ter tretje Borut Križan (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE).

V kategoriji MASTERS od 45 – 49 let je zmagal Matej Dakskobler (KK PANTAL), drugi je bil Damjan Utranker (KD CELJE - 2SIMPL) in tretji Mitja Tancik (ENERGIJATEAM.COM).

V kategoriji MASTERS od 50 – 54 let je prvo mesto osvojil Mitja Mori (GANESHA TEAM), drugi je bil Borja Jelič (TUŠ T.E.A.M.) in tretji Slavko Vukan (KK TROPOVCI).

Slavko Vukan KK Tropovci
V kategoriji MASTERS od 55 – 59 let je bil najhitrejši Iztok Kuret (KD ALPE SIS), drugo mesto je osvojil Lucjan Premrn (IZVIR VIPAVA) ter tretje Vlado Prpar (TUŠ T.E.A.M.).

V kategoriji MASTERS od 60 – 64 let je prvo mesto osvojil Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Martin Lapuh (KD ROG).

V kategoriji MASTERS od 65 – 69 let je prvo mesto osvojil Marjan Čuden (TEAM BTS COMPANY), drugi je bil Milivoj Papič (ŠD TURBO M).

V kategoriji MASTERS 70 + je prvo mesto osvojil Ivan Kastelic (B.V.G. GULČ).

Prvi trije po kategorijah v pokalni razvrstitvi:

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI (MU19) je prvo mesto osvojil Gašper Štajnar (ADRIA MOBIL), drugi je bil Filip Utranker (KD CELJE - 2SIMPL) in tretji Tine Terpin (MBK ČRNI VRH).

CX

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (MU17) je zmagal Lenart Dejak (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE), drugi je bil Vanja Kuntarič Žibert (POGI TEAM UAE GENERALI) in tretji Tit Stević (POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji Dečki A je zmagal Urban Hvastija (POGI TEAM UAE GENERALI), drugi je bil Miha Dakskobler (MBK ČRNI VRH) in tretji Gal Klun (POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji AMATERJI in MASTERS do 34 let je prvo mesto osvojil Primož Obal (KK TROPOVCI), drugi je bil Blaž Debevec (POGI TEAM UAE GENERALI) in tretji Gašper Grbec (KK POSTOJNA).

V kategoriji MASTERS od 40 – 44 let je bil najhitrejši Jože Golob (TUŠ T.E.A.M.).

V kategoriji MASTERS od 45 – 49 let je bil najhitrejši Matej Dakskobler (KK PANTAL), drugo mesto je osvojil Damjan Utranker (KD CELJE - 2SIMPL) ter tretje Mitja Tancik (ENERGIJATEAM.COM).

V kategoriji MASTERS od 55 – 59 let je zmagal Iztok Kuret (KD ALPE SIS), drugi je bil Lucjan Premrn (IZVIR VIPAVA).

V kategoriji MASTERS od 60 – 64 let je zmagal Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Martin Lapuh (KD ROG).

V kategoriji MASTERS od 65 – 69 let je zmagal Marjan Čuden (TEAM BTS COMPANY), drugi je bil Milivoj Papič (ŠD TURBO M).

V kategoriji MASTERS 70 + je zmagal Ivan Kastelic (B.V.G. GULČ).